Wejście nowego strategicznego właściciela do Grupy Perutnina Ptuj, ukraińskiego agroholdingu MHP, lidera w produkcji i przetwórstwie mięsa i produktów z kurczaka w Europie Południowo-Wschodniej, przynosi duże inwestycje we wszystkich krajach, w których PP ustanowiła pionowo zintegrowaną produkcję.

Jedna z największych obecnych inwestycji znajduje się w Serbii i dotyczy budowy siedmiu nowych, nowoczesnych ferm hodowli brojlerów w Bačka Topola. Nowe fermy są budowane z myślą o kompleksowym zarządzaniu łańcuchem produkcyjnym „od pola do stołu” oraz nieprzerwanej podaży rynku i umocnieniu pozycji lidera.

W pierwszym etapie w budowę kompleksu zainwestowano ponad 4,5 mln euro. Obiekty budowane są zgodnie z surowymi światowymi normami budowlanymi i ekologicznymi oraz wyposażone są w nowoczesną technologię, która umożliwia wydajną, bezpieczną i humanitarną hodowlę kurcząt. Przepustowość pierwszego etapu to dwa miliony kurcząt rocznie. W sumie MHP zamierza zainwestować 35 mln euro w rozbudowę mocy produkcyjnych w Serbii.

MHP jest zainteresowane kolejnymi zakupami w Europie. Przedstawiciele firmy ogłosili, że w zakresie uruchomienia nowego projektu prowadzą także negocjacje w Arabii Saudyjskiej. MHP jest wiodącym producentem kurczaków, dostarczającym ponad 55% produkcji przemysłowej i pokrywającym około 35% całkowitego spożycia kurczaków na Ukrainie. Ponadto produkty MHP dostarczane są do 85 krajów na całym świecie – najbardziej odległym punktem eksportowym jest obecnie Singapur.